Рік математичної освіти в Україні

Нормативно-правові документи

Президент України

Указ Президента України №31/2020 “Про оголошення 2020/2021 навчального року Роком математичної освіти в Україні”

Кабінет  Міністрів України

Розпорядження Кабінету Міністрів України від 25.06.2020 № 630-р “Про затвердження плану заходів щодо проведення Року математичної освіти в Україні у 2020/21 навчальному році”

Департамент освіти і науки  Київської обласної державної адміністрації 

Наказ департаменту освіти і науки Київської обласної державної адміністрації від 16.07.2020 №136 “Про проведення Року математичної освіти у Київській області”

 

Президент Володимир Зеленський підписав Указ «Про оголошення 2020/2021 навчального року Роком математичної освіти в Україні». Про це повідомила Міністр освіти і науки України Ганна Новосад, 30 січня 2020 року, на Всеукраїнській конференції для вчителів математики.

«Останні 5 років для усієї освітньої спільноти було очевидно, що в Україні поглиблюється проблема з доступом до якісної математичної освіти. Ми маємо чудові результати з міжнародних олімпіад, і в цьому – величезна заслуга наших вчителів, але, на жаль, більшість дітей почали втрачати мотивацію до навчання. Очевидно, що року недостатньо, аби виправити всі проблеми з нашою математичною освітою. Але ми можемо впровадити найбільш нагальні й потрібні нашим дітям та освітянам новації, а також закріпити думку про те, що математика потрібна всім, бо вона – про наше щоденне успішне і заможне життя в сучасному світі», – відзначила Ганна Новосад.

Вона додала, що не менш важливе завдання – створення спільноти вчителів, управлінців, бізнесу та експертів, які разом працюватимуть над промоцією математичної освіти незалежно від дат Року математики чи політичних змін.

Своїм Указом Президент доручив Кабінету Міністрів України розробити та  затвердити план заходів Року математичної освіти в Україні. Читати далі на сайті МОН

 


2020/2021 навчальний рік в Україні оголошено роком математики. Як зауважив Галілео Галілей: «Математика – це мова, на якій написана книга природи». Що ж інколи заважає прочитати нам ту книгу? Нестача знань, небажання чи банальні відмовки? Тож зараз саме час удосконалити свої математичні знання! До вашої уваги ресурси, які вам у цьому допоможуть.

Чому не варто боятися математики і що допоможе у її вивченні вам розкажуть наступні статті із порталу Освіторія:

https://osvitoria.media/experience/shho-ne-tak-iz-matematykoyu-u-shkoli/

https://osvitoria.media/experience/chomu-ne-varto-boyatys-matematyky/

https://osvitoria.media/experience/chomu-dity-i-dorosli-boyatsya-matematyky/

Інструменти для вивчення дисциплін, що вам здаються складними (у тому числі, і математики) надає ось цей курс із освітнього порталу Рrometheus https://courses.prometheus.org.ua/courses/course-v1:Prometheus+LHTL101+2018_T3/about

Підтягнути прогалини у математиці, підготуваТИ і підготуватиСЯ до здачі ЗНО із цього предмета допоможуть наступні онлайн-курси https://courses.prometheus.org.ua/courses/course-v1:ZNO+MATH101+2017_T1/about

https://courses.prometheus.org.ua/courses/course-v1:NAUKMA+ZNO_Math_101+2019_T3/about

Просто про складну математику розкаже youtube-канал Розумскул https://www.youtube.com/channel/UCtwhlHwRn2CCghTLzFNtWVg

І просто безліч підбірок онлайн-ресурсів для учнів і вчителів для опанування математики ви знайдете на сторінках: https://osvitanova.com.ua/posts/3605-matematyka-dystantsiino-7-korysnykh-onlain-resursiv

http://timso.koippo.kr.ua/skripka/resursy-dlya-vchyteliv-matematyky-3/

http://mozaikaped.blogspot.com/2017/01/symbaloo-matematika.html

https://sites.google.com/site/osvitnires/osvita/navcalni-pred/matematika

Успіхів!