01 квітня 2021 року інспекторським складом Бородянського РВ ГУ ДСНС України у Київській області проведено профілактичний рейд по місцях де раніше відбувалось горіння трав’яного настилу, з метою моніторингу виявлення загоряння торфоутворень.

Під час обстеження з громадянами проведено інформаційно-роз’яснювальну роботу на предмет запобігання виникнення пожеж у природних екосистемах та розповсюджено агітаційні матеріали.

З різким збільшенням пожеж сухої рослинності (очерету, трави, листя, чагарників, самосіву лісових насаджень) бородянські рятувальники інформують про підвищення відповідальності за спричинення загорянь, передбачену Кодексом України про адміністративні правопорушення, а саме:

 Ст. 77 Порушення вимог пожежної безпеки в лісах

 – тягне за собою накладення штрафу на громадян від 1530 грн до 4590 грн і на посадових осіб – від 4590 грн до 15300 грн.

Знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, – штраф на громадян від 4590 грн до 15300 грн і на посадових осіб – від 10710 грн до  30600 грн.

 Ст. 77-1 Самовільне випалювання рослинності або її залишків

Випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах -штраф на громадян від 3060 грн до 6120 грн і на посадових осіб – від 15300 грн до 21420 грн.

Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, –

штраф на громадян від 6120 грн до 12240 грн і на посадових осіб – від 21420 грн до 30600 грн.

А також кримінальну відповідальність за забруднення атмосферного повітря визначену Кримінальним кодексом України:

Ст. 241. Забруднення атмосферного повітря:

Забруднення або інша зміна природних властивостей атмосферного повітря шкідливими для життя, здоров’я людей або для довкілля речовинами, відходами або іншими матеріалами промислового чи іншого виробництва внаслідок порушення спеціальних правил, якщо це створило небезпеку для життя, здоров’я людей чи для довкілля – штраф від 30600 грн до 61200 грн або обмеженням волі на строк до 3 років.

Ті самі діяння, якщо вони спричинили загибель людей або інші тяжкі наслідки, –

караються обмеженням чи позбавленням волі на строк від 2 до 5 років.

Ст. 270. Порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки

Порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки, якщо воно спричинило виникнення пожежі, якою заподіяно шкоду здоров’ю людей або майнову шкоду у великому розмірі – штраф від 17000 грн до 68340 грн або виправними роботами на строк до 2 років, або обмеженням чи позбавленням волі на строк до 3 років.

Те саме діяння, якщо воно спричинило загибель людей, майнову шкоду в особливо великому розмірі або інші тяжкі наслідки, карається позбавленням волі на строк від 3 до 8 років.

Ст. 194 Умисне знищення або пошкодження майна

Умисне знищення або пошкодження чужого майна, що заподіяло шкоду у великих розмірах штрафом від 17000 грн до 68000 або громадськими роботами на строк від 120 до 240 годин, або виправними роботами на строк до 2 років, або обмеженням чи позбавленням волі на строк до 3 років.

Те саме діяння, вчинене шляхом підпалу, вибуху чи іншим загальнонебезпечним способом, або заподіяло майнову шкоду в особливо великих розмірах, або спричинило загибель людей чи інші тяжкі наслідки, – карається позбавленням волі на строк від 3 до 10 років.

Іван МАРИЦЬ
Головний інспектор Бородянського РВ
ГУ ДСНС України у Київській області
майор служби ЦЗ

Від Адмін