Відбулася традиційна Серпнева конференція 2020, спікери якої надали детальні роз’яснення щодо особливостей організації навчального року, у тому числі в умовах пандемії. В цьому році конференція проходила в онлайн-режимі.
Із вступною промовою виступив т.в.о. Міністра освіти і науки України Сергій Шкарлет, який подякував освітянам за їхню наполегливу працю та закликав колег до спільної злагодженої роботи. Окрім того, Сергій Шкарлет розповів про ініціативи, що реалізуються Міністерством з метою чіткої організації освітнього процесу у закладах освіти різних типів.
Доповідачами конференції стали заступники Міністра освіти і науки України Андрій Вітренко та Любомира Мандзій, заступник Міністра охорони здоров’я України – Головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко, інші відповідальні посадові особи, експерти міжнародних та іноземних організацій, науковці.
Завдяки онлайн-технологіям до участі у конференції могли долучитися усі бажаючі. Користувачі соцмереж поставили спікерам більше сотні запитань.
«Мета Всеукраїнської Серпневої конференції 2020 року – дати освітянам чіткі роз’яснення щодо особливостей підготовки до нового навчального року в умовах сучасних викликів, у тому числі з урахуванням пандемії та необхідності дотримання карантинних обмежень. Розглядалися особливості організації освітнього процесу у закладах освіти різних типів. Окрім того, висвітлено міжнародні стандарти управління школою. Завдяки онлайн-технологіям до конференції мали змогу долучитися будь-які користувачі з будь-яких регіонів, у тому числі вчителі, студенти, учні, їхні батьки, експерти, журналісти. Міністерство освіти і науки України отримало багато запитань, на деякі з них відповідь була надана у прямому ефірі, а деякі питання будуть опрацьовані, на них ми дамо детальні відповіді у найближчі дні. Я щиро вдячний українським освітянам за небайдужість та високу активність під час роботи конференції», – зазначив т.в.о. Міністра Сергій Шкарлет.
Серпнева конференція організована Міністерством освіти і науки України за підтримки Швейцарії в рамках Швейцарсько-українського проєкту DECIDE – «Децентралізація для розвитку демократичної освіти» та фінсько-українського проєкту підтримки Нової української школи «Навчаємось разом».