ЗНО/НМТ

Обов’язкові документи для реєстрації на НМТ 2024

З 14 березня розпочнеться основний етап реєстрації на НМТ 2024. Оскільки реєстрація на НМТ 2024 проходитиме онлайн, тобто у безпаперовій формі, перед реєстрацією кабінету учасника НМТ вам потрібно зробити цифрові копії документів. Ось перелік обов’язкових для завантаження копій:

  1. Паспорт.
  2. Свідоцтво про загальну середню освіту (для випускників минулих років) / довідка з місця навчання (для випускників 2024).
  3. Код платника податків, тобто ідентифікаційний номер.

Якщо у вас немає картки платника податків, то під час реєстрації на НМТ 2024, вам потрібно буде поставити відповідну позначку про відсутність цього документа. Це розповсюджується на громадян, у паспорті яких є позначка про відмову від прийняття РНОКПП, а також на іноземців. В усіх інших випадках вам потрібно мати документ про присвоєння коду платника податків.

Якщо ваші документи для реєстрації оформлені іноземною мовою (наприклад шкільний атестат), вам потрібно мати їх нотаріально засвідчений переклад українською мовою.

Для реєстарції на НМТ 2024 ви можете використовувати свій паспорт, термін дії якого сплив.

Наразі в УЦОЯО розглядають можливість реєстрації на НМТ за допомогою сервісу «Дія», але поки цей функціонал не доступний.

Додаткові документи для реєстрації на НМТ 2024

За потреби ви зможете завантажити й інші документи.

  • Якщо у вас є особливі освітні потреби — при реєстрації на НМТ 2024 ви маєте також завантажити копію довідки № 086-3/о «Медичний висновок про створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього незалежного оцінювання».
  • Якщо у вас є розбіжності в документах — ви маєте завантажити копії документів, що підтверджують причину розбіжностей: свідоцтво про зміну імені, свідоцтво про шлюб, свідоцтво про розірвання шлюбу, рішення суду про зміну імені, витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо підтвердження дошлюбного прізвища.
  • Якщо ви не зможете пройти НМТ під час основної сесії та маєте потребу пройти тестування у додатковій сесії, ви маєте завантажити документ, що підтверджує поважну причину: складання державних іспитів / участь у міжнародних, всеукраїнських заходах, включених до офіційних заходів Міністерства освіти і науки України, Міністерства культури та інформаційної політики  України, Міністерства молоді та спорту України.

Дізнайтеся про ключові дати НМТ 2024, щоб вчасно пройти всі етапи тестування.

Які вимоги до копій документів для реєстрації на НМТ 2024

Свої документи ви можете або відсканувати, або сфотографувати. Будьте уважні: скриншоти зі застосунку «Дія» завантажувати не можна.

Загальні вимоги до копій:

  • Кожен документ — це окремий файл.
  • Формат — зображення мають бути збережені в jpg або png (формат картинок).
  • Розмір кожного файлу — до 1 МБ.
  • Зображення — повнорозмірне, без обрізань, чітке, тобто текст має легко читатися.

Вимоги до копій документа, що посвідчують особу

  • Якщо у вас паспорт у формі книжечки, то вам потрібні копії сторінок, де вказано номер та серію документа, ваші персональні дані (ПІБ, дата та місце народження).
  • Якщо ви власник ID-картки, вам потрібно завантажити її копію з обох боків, щоб була інформація про серію та номер документа, ваші персональні дані.
  • Особи, які оформили статус захисту в Україні, мають подати копію відповідної довідки, де зазначено її номер та персональні дані власника.

Зазначати на копіях «Згідно з оригіналом» не потрібно.

Читайте також про Прохідні бали НМТ 2024.


НМТ-2023: ДЕМОНСТРАЦІЙНИЙ ТЕСТ З АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ

НМТ-2023: ДЕМОНСТРАЦІЙНИЙ ТЕСТ З ФІЗИКИ

НМТ-2023: ДЕМОНСТРАЦІЙНИЙ ТЕСТ З ІСТОРІЇ УКРАЇНИ

НМТ-2023: ДЕМОНСТРАЦІЙНИЙ ТЕСТ ІЗ МАТЕМАТИКИ

НМТ-2023: ДЕМОНСТРАЦІЙНИЙ ТЕСТ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ


20.01.2023 під час брифінгу було представлено модель вступу, яка дасть змогу забезпечити організацію і проведення вступної кампанії у 2023 році.
Як зазначив Сергій Шкарлет, це – спільне напрацювання Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Верховної Ради України, Українського центру оцінювання якості освіти, а також активних представників батьківської й освітянської спільнот.
Для вступу на бакалаврський (магістерський – для медицини) рівень вищої освіти цьогоріч абітурієнтам потрібно буде пройти національний мультипредметний тест (НМТ). Минулого року вступникам було запропоновано скласти лише обов’язкові предмети. Цьогоріч інструмент оцінювання доопрацьовано.
НМТ міститиме три блоки завдань, два з яких – обов’язкові, а третій – на вибір вступника. Обов’язкові навчальні предмети – українська мова й математика, а на вибір – історія України, одна з іноземних мов (англійська, німецька, французька або іспанська), біологія, хімія та фізика. Предмет, тестування з якого вступник бажатиме пройти на вибір, він зазначатиме під час реєстрації для участі в НМТ.
Із міркувань безпеки ухвалено таке рішення: НМТ проходитиме в один день. Тестування триватиме 180 хвилин, отже, на кожний і блок відведено по 60 хвилин. Зауважимо, що учасники зможуть самостійно розподіляти свій час, тож ті з них, хто швидше виконає завдання з української мови або математики, зможе довше попрацювати над блоком з предмета на вибір.
Після завершення виконання всіх завдань НМТ кожен учасник отримає інформацію про кількість тестових балів за кожний блок. Для конкурсного відбору будуть використовувати результати виконання кожного блоку, переведені в шкалу 100–200 балів. Таблиці переведення Міністерство освіти і науки затвердить завчасно. Отже, одразу після тестування учасник знатиме не тільки кількість набраних ним тестових балів, а й зорієнтується в тому, якими є його результати для вступу. Для всіх спеціальностей буде встановлено коефіцієнти до результатів кожного блоку НМТ. Інформація про значення цих коефіцієнтів міститиметься в Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2023 році. Цей документ буде затверджено невдовзі. Для отримання результату за шкалою 100-200 балів з кожного блоку НМТ потрібно набрати не менше 10% від загальної кількості тестових балів.
Реєстрація для участі в оцінюванні проходитиме у квітні. Український центр оцінювання якості освіти забезпечить безпаперову реєстрацію. Вступники матимуть змогу скористатися спеціальним сервісом на сайті цієї установи.  Усі етапи реєстрації будуть докладно описані на сайті Центру.
Наразі передбачено проведення двох сесій НМТ: основної і додаткової. Основна проходитиме в червні, додаткова – в червні – липні. У додатковій сесії тестування зможуть узяти участь ті вступники, які з поважних причин не пройшли тестування під час основної сесії.
Як і в минулому році, НМТ відбуватиметься в спеціально обладнаних комп’ютерних аудиторіях закладів освіти – тимчасових екзаменаційних центрах (ТЕЦ), створених у населених пунктах як в Україні, так і за її межами. Про те, у яких саме країнах проходитиме оцінювання, ми повідомимо згодом. Ворог продовжує атакувати наші міста, тож, як і минулого року, тестування призупинятимуть під час повітряних тривог і продовжуватимуть лише після повернення учасників і працівників ТЕЦ із укриттів.
Учасники зможуть самостійно вибирати третій предмет НМТ. Він буде універсальним, тобто абітурієнт зможе вступити на будь-яку спеціальність із тим предметом, який він вибрав. Утім для вступу на різні спеціальності до результатів НМТ буде застосовано різні коефіцієнті. Якщо абітурієнт  вступатиме на правничий напрям підготовки – більшу вагу матиме результат з історії України, аніж з біології, а на медичний – навпаки.
У тестуванні з історії України у 2023 році учасники працюватимуть із завданнями, що стосуватимуться подій другої половини XVI – початку ХХІ ст.
У тестуванні з іноземних мов не буде завдань з відкритою формою відповіді, як не буде і завдань з аудіювання. Принагідно зауважимо: Український центр оцінювання розвиваємо тестову платформу, тож подібні завдання обов’язково стануть  доступними на ній у майбутньому.
Як і минулого року, під час роботи з тестами з математики вступники зможуть користуватися довідковими матеріалами.
Український центр оцінювання якості освіти не пізніше травня 2023 року підготує демонстраційні варіанти всіх блоків НМТ, тож учасники зможуть ознайомитися з форматом тестування і попрактикуватися у виконанні завдань.
Замість результатів НМТ 2023 року можна буде скористатися результатами НМТ 2022 року або результатами ЗНО 2021 чи 2020 року.
Цьогоріч здобувачі повної загальної середньої освіти не проходитимуть державну підсумкову атестацію.
Усі вступники до магістратури на основі ступеня бакалавра складатимуть Єдиний вступний іспит (ЄВІ), у якому будуть два блоки: тест загальної навчальної компетентності (ТЗНК) і тест з іноземної мови (англійської, німецької, французької, іспанської). Також для вступу на спеціальності 05 Соціальні та поведінкові науки, 06 Журналістика, 07 Управління та адміністрування, 08 Право, 28 Публічне управління та адміністрування, 29 Міжнародні відносини потрібно буде скласти Єдиний фаховий вступний іспит (ЄФВВ).

За матеріалами Українського центру оцінювання якості освіти


Нормативно-правові документи

Постанова Кабінету Міністрів України від 25 серпня 2004 року № 1095 “Деякі питання запровадження зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингу якості освіти” (зі змінами)

ПОСТАНОВИ КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

від 20.05.2020 №392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів»


від 14.11.2018 №952 «Про деякі категорії осіб з особливими освітніми потребами»


НАКАЗИ МІНІСТЕРСТВА ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

від 15.10.2020 №1274 «Про затвердження Умов прийому на навчання для здобуття вищої освіти у 2021 році»


від 08.10.2020 №1232 «Деякі питання проведення зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання з математики»


від 30.09.2020 №1210 «Про підготовку до проведення у 2021 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти»


Лист МОН від 24.06.2020 №1/9-342 «Щодо середнього бала документа про повну загальну середню освіту»


від 15.06.2020 №798 «Деякі питання проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання»


 

від 27.04.2020 №549 «Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 11 травня 2019 року №635»


від 09.04.2020 №487«Про внесення зміни до Порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти»


 

від 19.02.2020 №246 «Про внесення змін до деяких наказів Міністерства освіти і науки України щодо державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання»


 

від 17.12.2019 №1575 «Про затвердження Змін до Положення про пробне зовнішнє незалежне оцінювання»


від 12.12.2019 №1554 «Про затвердження Змін до Порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти»


від 04.12.2019 №1513 «Про затвердження програми зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання з математики»


 

від 09.07.2019 №945 «Деякі питання проведення в 2021 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти»


 

від 18.02.2019 №221 «Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 07 грудня 2018 року №1369»


від 14.02.2019 №194/331 «Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України від 29 серпня 2016 року №1027/900»


від 20.12.2018 №1426 «Про затвердження програм зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання з біології, здобутих на основі повної загальної середньої освіти»


від 07.12.2018 №1369 «Про затвердження Порядку проведення державної підсумкової атестації»


від 07.12.2018 №1353 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів щодо зовнішнього незалежного оцінювання»


від 26.06.2018 №696 «Про затвердження програм зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти»


від 05.02.2018 №99 «Про затвердження Порядку виготовлення та видачі повторних документів про проходження зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти»


від 10.01.2017 №25 «Деякі питання нормативного забезпечення зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти» 


від 29.08.2016 №1027/900 (спільний з МОЗ) «Деякі питання участі в зовнішньому незалежному оцінюванні та вступних іспитах осіб, які мають певні захворювання та/або патологічні стани, інвалідність» 


від 18.03.2016 №288/189 (спільний з МВС) «Деякі питання охорони пунктів проведення зовнішнього незалежного оцінювання працівниками поліції охорони Національної поліції України»


від 11.12.2015 №1277 «Про затвердження Положення про пробне зовнішнє незалежне оцінювання» 


від 16.03.2015 №299 «Деякі питання колегіальних робочих органів з питань визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання» 


від 03.02.2015 №85 «Про затвердження Порядку використання приміщень закладів освіти для проведення зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти»


від 26.12.2014 №1526 «Деякі питання колегіальних робочих органів з підготовки та проведення зовнішнього незалежного оцінювання» 


від 25.11.2011 №1354 «Про затвердження Положення про громадське спостереження за проведенням зовнішнього незалежного оцінювання навчальних досягнень випускників загальноосвітніх навчальних закладів» 


НАКАЗИ УКРАЇНСЬКОГО ЦЕНТРУ ОЦІНЮВАННЯ ЯКОСТІ ОСВІТИ

від 16.10.2020 №171 «Про затвердження Загальних характеристик сертифікаційних робіт зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року»


від 15.10.2020 №170 «Про затвердження Критеріїв оцінювання завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю сертифікаційних робіт зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року»


від 15.10.2020 №169 «Про затвердження Схем нарахування балів за виконання завдань сертифікаційних робіт зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року»


від 08.10.2020 №163 «Про проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання в 2021 році»